NU_kestavaalampoa_mammuttikivi_iso

Steatyt Mammutti

Najlepsze chwile w ciepłej atmosferze wydają się trwać wiecznie. Wybrany przez nas doskonałej jakości kamień – steatyt o nazwie Mammutti – wydobywany z należącego do firmy NunnaUuni złoża MammuttiStone – także może trwać prawie wiecznie.

tulisijan_lammonluovutus_aukileikkauskuvaUnikatowa, nowa metoda spalania opracowana przez firmę Nunnauuni, nosząca nazwę Golden Fire, polega na spalaniu drewna w wyjątkowo wysokiej temperaturze. Dlatego materiał, z którego wykonana jest komora spalania, musi także wytrzymać takie ekstremalne warunki. Jednocześnie kamień ten musi przechowywać energię cieplną w całej strukturze kominka oraz oddawać ją do otoczenia bardzo powoli i równomiernie.

Steatyt Mammutti stosowany przez firmę NunnaUuni do budowy kominków w połączeniu z metodą spalania Golden Fire – to prawdziwa moc cieplna.

Warstwowe układy skupienia talku w wyselekcjonowanych steatytach Mammutti używanych do budowy komory spalania są w stanie szybko doprowadzać ogromne ilości ciepła powstałego na skutek spalania drewna metodą Golden Fire do pozostałych struktur kominka.

Uwarstwiony steatyt Mammutti, z którego zbudowane są zewnętrzne powierzchnie kominka, rozprowadza ciepło po zewnętrznych warstwach, ogrzewając pomieszczenie równomiernie i przez długi czas.

vuolukivi_suuntautunut_talkkirakenneNajgorętsza część kominka to komora spalania, która magazynuje od 60 do 70% energii cieplnej. Pozostałe 30 – 40% energii cieplnej jest kumulowane w innych strukturach kominka, do których jest doprowadzane poprzez przewody kominowe.

 

periklaasi_ja_leima

Warstwa peryklazu uformowana na powierzchni steatytu Mammutti gwarantuje wytrzymałość komory spalania.