Yritys_tutkimus_tuotekehitys_NunnaUuni_paakuva_iso

Pionier w dziedzinie badań nad kominkami i rozwoju produktów

Wytrzymałe produkty budują firmę, która odnosi sukcesy, a taka firma może inwestować w rozwijanie coraz to lepszych produktów. Jest to najważniejsza zasada działania NunnaUuni, która od 1982 r. pomaga nam tworzyć najlepsze kominki akumulacyjne na rynku.

W ciągu ponad 30 lat funkcjonowania firma NunnaUuni dokonała kilku rewolucyjnych dla branży odkryć. Osiągnęliśmy sukces na wielu polach. Przede wszystkim nasze kominki są jeszcze wydajniejsze, bardziej przyjazne środowisku i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Firma NunnaUuni ma wyłączne prawa na wydobywanie wytrzymałego steatytu typu Mammutti, który w niezwykle efektywny sposób akumuluje energię cieplną wytwarzaną podczas spalania. Opracowaliśmy metodę spalania o nazwie ZŁoty Ogień, aby maksymalnie wykorzystać zalety tego kamienia. Metoda ta polega na szybkim i czystym spalaniu drewna w ekstremalnych temperaturach, dzięki czemu zwiększa się sprawność cieplna kominka, a emisja szkodliwych cząstek jest ograniczona.

Chcieliśmy też wprowadzić te same innowacje do lżejszych kominków. Wynikiem prowadzonych przez nas prac jest rewolucyjny iniektor, który szybko akumuluje energię cieplną wytwarzaną podczas spalania i jednocześnie obniża temperaturę spalin do bezpiecznego poziomu. Ogólnie rzecz biorąc, zarejestrowaliśmy niemal 60 patentów i ponad 100 wzorów chronionych. Wszystkie nasze kominki posiadają kilka opatentowanych innowacji – odkryć, dzięki którym Twój kominek od NunnaUuni jest taki wyjątkowy.

Na bieżąco współpracujemy z ekspertami ds. projektowania, budownictwa, technologii energetycznej i geologii. W połączeniu z naszym kilkudziesięcioletnim doświadczeniem i umiejętnościami w budowaniu kominków te zróżnicowane relacje partnerskie są podstawą dla badań prowadzonych przez firmę i rozwoju jej produktów.

Wciąż pracujemy nad naszymi produktami i już niedługo wprowadzimy do nich najnowsze innowacje. Działamy m.in. ze względu na coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące zarówno emisji spalin, jak i ich temperatury. Przede wszystkim jednak czynnikami mającymi największy wpływ na nasze prace rozwojowe są naturalna ciekawość oraz ambicja, która napędza nas do tworzenia jeszcze lepszych kominków. Cechy te są kluczowymi elementami specjalistycznej wiedzy oraz tradycji rzemieślniczych firmy NunnaUuni.