Yritys_NunnaUuni_paakuva_iso

Kamień z ziemi. Drzewo z lasu. Ciepła z serca.

Yritys_NunnaUuni_kuvituskuva1Materiały pozyskiwane z natury różnią się od siebie. Niektóre drzewa są mocniejsze i wyższe, a niektóre rodzaje steatytu są wytrzymalsze i lepiej znoszą wysokie temperatury panujące w kominkach. Wytrzymałość różnych rodzajów steatytu zależy od ich składu mineralnego i ułożenia talku. Właśnie dlatego rodzaj steatytu ma znaczenie – jest to jeden z najważniejszych czynników wpływających na wytrzymałość i właściwości cieplne każdego kominka.
Duże złoża steatytów odkryto w Finlandii w miejscowości Nunnanlahti niedaleko Juuka. Eksperci od kominków z firmy NunnaUuni wiedzą, czym różnią się wydobywane stamtąd kamienie steatytowe i mają wyłączne prawo do złoża steatytów typu Mammutti, które są niezwykle wytrzymałe i bardzo skutecznie akumulują ciepło.

Yritys_NunnaUuni_kuvituskuva2To wyjątkowe złoże odkrył ojciec i dziadek Juhani Lehikoinena, założyciela NunnaUuni – obaj byli mistrzami w dziedzinie kominków. Specjalistyczna wiedza i znajomość steatytów zgromadzona w trakcie trzech pokoleń ekspertów od kominków została później udowodniona naukowo w trakcie badań geologicznych na poziomie uniwersyteckim oraz w szczegółowych eksperymentach dotyczących naprężeń termicznych. Steatyt typu Mammutti ma wyjątkową strukturę, w której istotną rolę odgrywa talk, co czyni go idealnym materiałem do komór spalania i panujących w nich wysokich temperatur.

Yritys_NunnaUuni_kuvituskuva3Właśnie dlatego znawcy branżowi wybierają kominki NunnaUuni. Pierwsze kamienie przeznaczone na kominki dostarczono rzemieślnikom nieopodal Nunnanlahti posiadającym umiejętności piłowania kamieni na kominki, których ogromne doświadczenie przerodziło się w wiedzę pozwalającą budować kominki i wybierać do tego odpowiedni rodzaj steatytu. Kominki firmy NunnaUuni wybrano m.in. dla Mäntyniemi, oficjalnej rezydencji Prezydenta Finlandii.
Inteligentni nabywcy kominków wiedzą, że ognioodporność steatytu ma wpływ na czas eksploatacji kominka, jego sprawność cieplną i bezpieczeństwo użytkowania. Wytrzymały steatyt pozwala na palenie drewnem przy wysokiej temperaturze bez żadnych obaw po to, aby ciepło mogło być akumulowane szybciej, a spalanie było czyste. Kominek akumulacyjny firmy NunnaUuni korzysta z energii uzyskanej z drewna w sposób wydajny i wydziela ciepło równomiernie po 2-godzinnym ogrzewaniu nawet przez 2 kolejne dni.

Yritys_NunnaUuni_kuvituskuva4Komora spalania jest sercem kominka. Im jest ona wytrzymalsza, tym dłużej i lepiej będzie służyć kominek. Wszystkie kominki akumulacyjne firmy NunnaUuni wykonano ze steatytu typu Mammutti z wykorzystaniem najbardziej wyrafinowanych technik rzemieślniczych. Dzięki temu ich komory spalania są odporne na bardzo wysokie temperatury, a Ty możesz być pewny(a), że Twój kominek od NunnaUuni jest wyborem na długie lata.
Firma NunnaUuni jest obecnie największym producentem kominków w Finlandii, nadal znajduje się w rękach rodziny i wypracowała sobie ważną pozycję na rynkach eksportowych. Silne tradycje rzemieślnicze i zaawansowane technologie są cenione na wymagających rynkach Europy Środkowej.
Sukces, który odniosła firma opiera się na wyjątkowo wytrzymałym steatycie typu Mammutti, innowacjom skupiającym się na efektywnym spalaniu i szybkiej akumulacji ciepła, ciągłym rozwoju produktów oraz designie i asortymencie, które są ważne z punktu widzenia klientów.